Türkiye TechnoHub Platformu

   Proje Hakkında

Türkiye’de teknoloji girişimciliği ekosistemi son yıllarda hızla gelişmektedir. Ekosistemin büyümesini daha da hızlandırmak amacıyla, hem yerel ekosistem paydaşlarının birbiriyle etkileşimini güçlendirecek hem de yerel ekosistemin yurtdışındaki potansiyel yatırımcılar ve paydaşlar nezdinde görünürlüğünü artıracak merkezi bir platform oluşturmak üzere Türkiye TechnoHub Platformu oluşturulmuştur.

Platformda, ülkemizdeki teknoloji girişimlerinin ürün ve firma bilgileri, faaliyet alanları ve aldıkları risk sermayesi yatırımları gibi hususlarda bilgi paylaşılmaktadır. Platforma üyelik tamamen ücretsiz olup üye firmalar Platform’daki bilgilerini istedikleri sıklıkta güncelleyebilmekte ve diledikleri zaman Platform üyeliklerini iptal ederek bilgilerini Platform’dan kaldırabilmektedir. Platform’da yer alan veriler kamuya açık şekilde sunulmakta olup firma ismi, faaliyet alanı ve bölge bazında sorgulamalar ücretsiz olarak yapılabilmektedir.

Türkiye TechnoHub Platformu, üye olan firmalar için aşağıdaki faydaları sağlamaktadır:

  • Artan görünürlük: İşletmelerin ulusal ve uluslararası görünürlüğünün arttırılması, potansiyel müşteriler ve yatırımcılar için daha keşfedilebilir hale getirilmesi.
  • Ağ oluşturma fırsatları: Firmaların iş ağını genişletmeye imkân sağlamak üzere, diğer girişimler ve yatırımcılarla bağlantı kurulmasına olanak sağlanması.
  • Pazar verilerine erişim: Karar alıcıların pazar verilerine ve eğilimlere erişimlerinin kolaylaştırılması.

Türkiye TechnoHub Platformu’na buradan ulaşabilirsiniz.