Fikir Maratonu Projesi

   Proje Hakkında

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi himayelerinde üniversite öğrencileri arasında “Dijital Türkiye Fikir Maratonu” düzenlenmektedir.

Fikir Maratonu ile Dijital Türkiye ve e-Dönüşüm konularında uygulanabilir, sürdürülebilir ve teknoloji odaklı fikirlerin geliştirilmesi, yeni hizmetlerin tasarlanmasını sağlayacak proje önerilerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Gençlerin, Dijital Türkiye (e-Devlet) hizmet tasarım süreçlerini ve teknik altyapısını kavrayabilecekleri, genç yeteneklerin keşfedileceği bu yarışmaya üniversitelerin lisans ve lisansüstü bölümlerinde kayıtlı olan öğrenciler katılabilecektir.

Fikir Maratonu, katılımcıların teknik ya da sosyal problemlere çözüm bulmaya çalıştığı ve yeni iş fikirleri geliştirdiği bir süreçtir.

 Öğrenciler, takımlar kurarak yarışmaya ddo.link/fikir-maratonu adresinden 1 Aralık 2019 tarihine kadar başvurabilecektir.

1 - 9 Aralık tarihleri arasında yapılacak ön değerlendirmede en yüksek puanı alan 12 takım, 14 Aralık 2019 tarihinde Teknopark Ankara’da yapılacak final etabına davet edilecektir.

Takvim

  • Son Başvuru Tarihi : 1 Aralık 2019
  • Ön Elemeyi Geçen Takımların İlan Edilmesi : 9 Aralık 2019
  • Maraton ve Ödül Töreni : 14 Aralık 2019

Proje Web Sitesi : ddo.link/fikir-maratonu