Kurumsal Kimlik

Arma: Ortasında 8 uzun, 8 kısa ıșını olan güneș ve çevresindeki 16 yıldızdan olușan șekle “Cumhurbașkanlığı Arması” denir. Güneș sonsuzluğu ve bu özelliği ile Türkiye Cumhuriyeti’ni, 16 yıldız ise tarihteki bağımsız 16 büyük Türk Devletini simgeler. Arma, Cumhurbașkanlığı’nın ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin amblemi niteliğindedir.

Görsel kimlikteki bütünlüğün sürekliliği için, burada açıklanan kurallara uyulması ve uygulamaların titizlikle kontrol edilmesi gerekir.

Arma / Güvenlik Alanı : Arma, Cumhurbașkanlığı’nın ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin amblemi niteliğindedir. Her türlü kullanımda armanın çevresinde bulunan yazı, çizim, șekil, resim vb. öğeler ile arasında en az yanda belirtilen ölçülerde aralık olması gereklidir. Görsel kimlikteki bütünlüğün sürekliliği için, burada açıklanan kurallara uyulması ve uygulamaların titizlikle kontrol edilmesi gerekir.

Tanım: Görsel kimlikteki bütünlüğün sürekliliği için, DİJİTAL DÖNÜȘÜM OFİSİ açıklanan kurallara uyması ve uygulamaların titizlikle kontrol edilmesi gerekir.

Yapı: Logoyu olușturan arma ile yazı arasındaki oranlamada kullanılan ölçü birimi, yazıdaki formu yuvarlak olmayan bir harfin yüksekliği (T) olarak belirlenmiștir.

“T.C. CUMHURBAȘKANLIĞI” yazısının tümü büyük harflerle, tek satır olarak yazılır. Yazı Myriad Pro Regular karakterdedir. “DİJİTAL DÖNÜȘÜM OFİSİ” büyük harflerle tek satır Myriad Pro Semibold olarak yazılır. Benzer ya da farklı bir karakter kullanılmamalı, yazıda daraltma veya genișletme yapılmamalıdır. İki satırada 25 (tracking) değeri verilir.

Arma kullanımında așağıdaki renk kodlarına uyulması ve kırmızı zemin kullanılması zorunludur.

Renkler

Yazı: Siyah

CMYK, 0c 0m 0y 100k

Güneș ve Yıldızlar:

CMYK, 18c 23m 71y 8k

Mat Altın Varak (2’li Klișe Rölyef Baskı)

Zemin:

CMYK, 5c 100m 100y 0k

Pantone Red 032C

Logo Güvenlik Alanı: Logonun çevresinde bulunan yazı, çizim, șekil, resim vb. öğeler ile arasında en az yanda belirtilen ölçülerde aralık olması gereklidir. Görsel kimlikteki bütünlüğün sürekliliği için, burada açıklanan kurallara uyulması ve uygulamaların titizlikle kontrol edilmesi gerekir.