Ankara Üniversitesi Siber Güvenlik Meslek Yüksekokulu’nda Eğitim Dönemi Başladı

Ankara Üniversitesi Siber Güvenlik Meslek Yüksekokulu’nda Eğitim Dönemi Başladı
11 Eki 2023
Paylaş:

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi ve Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı arasında 5 Ekim 2022 tarihinde imzalanan iş birliği protokolü kapsamında açılan ve siber güvenlik alanında ön lisans düzeyinde eğitim veren “Ankara Üniversitesi Siber Güvenlik Meslek Yüksekokulu’nda” ilk ders Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç tarafından verildi.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç, Siber Güvenlik Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin “aranan eleman” ruhuyla ve bu bilinçle eğitim hayatlarını sürdürmelerini söyleyerek, öğrencilerin aranan eleman olması için her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti. Yapay zekâ, siber güvenlik, metaverse ve nitelikli fikri tapu (NFT) hakkında öğrencileri bilgilendirdi.
Siber Güvenlik Meslek Yüksekokulları siber güvenlik alanında yetkin ve nitelikli işgücü inşa edilmesi, siber güvenlik alanının gençler için bir kariyer alanı haline getirilmesi ve siber güvenlik uzmanlığı kavramının geliştirilerek mesleki nitelik kazandırılması temel amaçları ile hayata geçirilen ilk dersin ardından Dr. Ali Taha Koç öğrencilerle staj ve iş imkânları hakkında konuştu.
 


Önceki Sonraki