Tech Ankara Siber Vatan Yaz Kampı Öğrencileri Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi'ni Ziyaret Etti

Tech Ankara Siber Vatan Yaz Kampı Öğrencileri Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi'ni Ziyaret Etti
17 Tem 2023
Paylaş:

Ankara Kalkınma Ajansı koordinasyonunda eğitim gören Tech Ankara Siber Vatan Yaz Kampı öğrencileri, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi'ni (CBDDO) ziyaret etti. Ofisin çalışma alanlarını ve projelerini yerinde inceleme fırsatı bulan gençler, aynı zamanda Başkan Dr. Ali Taha Koç ile tanışma ve sohbet etme imkânı yakaladı.

Ziyaretin bir parçası olarak CBDDO uzmanları, geleceğin siber güvenlik uzmanlarına e-Devlet Kapısı, siber güvenlik ve yapay zekâ başta olmak üzere Ofisin geniş çalışma alanlarını ve devam eden projelerini tanıttı. Bu interaktif bilgilendirme sunumları ile Türkiye'nin dijital geleceğindeki rollerini ve nasıl katkıda bulunabileceklerini keşfetme fırsatı bulan gençler; siber güvenlik ve yenilikçi teknolojiler alanlarında kariyerlerini nasıl şekillendirebileceklerini de konunun uzmanlarından dinledi.

Bilgilendirme sunumlarının ardından gençlerle buluşan Başkan Koç, gençleri dijital dönüşüm ve siber güvenlik konularındaki hedeflerini ve projelerini paylaşmaya davet etti. Kendi tecrübelerini ve bilgilerini paylaşırken, gençleri bu alanda ilerlemeye ve Türkiye'nin dijital geleceğini şekillendirmeye teşvik etti.

Fotoğraf GalerisiÖnceki Sonraki