Dijital Dönüşüm Yetenek Merkezi'nde Yeni Eğitim Dönemi Başlıyor

Dijital Dönüşüm Yetenek Merkezi'nde Yeni Eğitim Dönemi Başlıyor
21 Haz 2023
Paylaş:

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından hayata geçirilen ve yenilikçi teknolojilere dair eğitim programları sunan Dijital Dönüşüm Yetenek Merkezi'nin yeni eğitim dönemi 17 Temmuz itibarıyla başlıyor. Swift Kodlama Atölyesi ve Oyun Atölyesi olmak üzere iki farklı eğitim programı sunulacak Dijital Dönüşüm Yetenek Merkezi’nde 3 Temmuz 2023'e kadar başvurular kabul edilecek. Tüm başvuruları e-Devlet Kapısı üzerinden alınacak eğitimlerde fiziki katılım zorunlu olacak.

Dijital Dönüşüm Yetenek Merkezi bünyesinde geçtiğimiz dönem ilk mezunlarını veren Swift Kodlama Atölyesi, Türkiye'deki Swift Kodlama Eğitimi için ilk Apple Yetkili Eğitim Merkezi olma özelliği taşıyor ve katılımcılarına bu alanda benzersiz bir deneyim sunuyor.

Oyun Atölyesi'nde ise katılımcılar, oyun sektörüne dair detaylı bilgileri ve oyun tasarımı konusunda eğitimler alacaklar. Atölyenin ders programı "Oyun Nedir?" konusundan başlayarak, Mobil Oyun Sektörü, PC Oyun Sektörü, Konsol Oyun Sektörü, Unity Eğitimi, Unreal Engine Eğitimi, UI/UX, Karakter Tasarımı ve Oyun Optimizasyonu derslerini içeriyor.

Her iki programda da eğitime hak kazanan öğrencilere Girişimcilik Eğitimi de sunulacak. Girişimcilik eğitiminde; Temel Girişimcilik, İş Modeli ve İş Planı Geliştirme, Etkili Sunum İçeriği Oluşturma ve Sunum Teknikleri, Uygulamalı Yalın Girişimcilik Eğitimi ve Rakip Analizi ve Pazar Araştırması Eğitimi konuları işlenecek. 17 Temmuz 2023 tarihinden 1 Eylül 2023 tarihine kadar sürecek olan eğitimler Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesinde yüz yüze gerçekleşecek olup TRT, ODTÜ TEKNOKENT, Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi (ATOM), STM ve Apple Education iş birliğinde yürütülecek. Eğitimler neticesinde oyun sektörü girişimcilik dünyasına adım atmak isteyen katılımcılar ODTÜ ATOM’da yer alabilme imkanına sahip olacaklar.

Bu eğitim programları ile yeni nesil teknolojiye ilgi duyan ve bu alanda kariyer hedefleyen gençleri, yenilikçi teknolojiler konusunda donanımlı ve bilinçli hale getirmeyi amaçlayan Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi; bu alanda ilerlemek isteyen üniversite öğrencilerini başvurularını e-Devlet Kapısı üzerinden yapmaya ve teknolojiye dair yolculuklarına bu eğitimlerle başlamaya davet ediyor. 

e-Devlet Kapısı üzerinden başvuru için lütfen tıklayınız.
 


Önceki Sonraki