Dijital Avrupa Programı için Uygulamalı Proje Hazırlık Eğitimimiz Başladı

Dijital Avrupa Programı için Uygulamalı Proje Hazırlık Eğitimimiz Başladı
15 Haz 2023
Paylaş:

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından, Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı iş birliğiyle; başvuruları 26 Eylül 2023 tarihine kadar sürecek olan 13 Dijital Avrupa Programı çağrısına yönelik, CBDDO ve Bakanlık Uzmanları tarafından iki gün boyunca uygulamalı proje hazırlık eğitimi verilecek.

Kamu ve sektör temsilcilerinin katılımıyla düzenlenen eğitim programı; yapay zekâ, veri, dijital beceriler ve dijital teknolojilerin yaygınlaştırılması bileşenleri konusunda proje fikirleri ile güçlü konsorsiyumlar oluşturmayı hedefliyor. Türkiye'nin dijital dönüşümüne katkı sağlayacak ve Dijital Avrupa Programı'na etkin katılımı teşvik edecek eğitim programı, Dijital Avrupa Programı'nın başvuru sürecine yönelik detaylı bilgiler ve projelerin hazırlık aşamalarına ilişkin kılavuzları içeriyor. Böylece katılımcılar, projelerini Avrupa Birliği standartlarına uygun bir şekilde nasıl oluşturacakları konusunda bilgi edinecekler.

Dijital dönüşümdeki kararlılığı bir kez daha vurgulayan bu etkinlik sonrası geliştirilecek projelerin, ülkemizin dijitalleşmesine, teknoloji gelişimine ve yaygınlaşmasına önemli bir katkı sağlaması bekleniyor. Söz konusu eğitim ve devamında yürütülecek çalışmalar ile Türkiye'nin Dijital Avrupa Programı'ndaki rolünün ve vizyonunun güçlendirilmesi hedefleniyor.
 

Fotoğraf GalerisiÖnceki Sonraki