Tüm Askerlik İşlemleri Tek Ekranda Toplandı: Askerliğim Bütünleşik Hizmeti

Tüm Askerlik İşlemleri Tek Ekranda Toplandı: Askerliğim Bütünleşik Hizmeti
31 May 2023
Paylaş:

E-Devlet Kapısı’nda 21 Mart 2023 tarihinde devreye alınan Askerliğim bütünleşik hizmeti, vatandaşlarımıza askerlik süreçlerini daha kolay bir şekilde takip etme olanağı sağlıyor. Vatani görevini yapmaya hazırlanan gençlerden terhis olmuş ve yedeklik dönemi başlamış vatandaşlarımıza kadar askerlik görevi bulunan her erkek Türk vatandaşımızın işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebildiği Askerliğim bütünleşik hizmeti açıldığı günden bu yana en çok ilgi gören hizmetler arasında yer alıyor. Mayıs 2023 itibarıyla 19.002.806 kez kullanılan hizmet, e-Devlet Kapısı’nda en çok kullanılan bütünleşik hizmetlerden biri oldu.

e-Devlet Kapısı'ndaki askerlik işlemlerini tek bir platformda toplayarak vatandaşların işlemlerini daha rahat ve hızlı bir şekilde yapabilmelerini sağlayan Askerliğim bütünleşik hizmeti, vatandaşlarımıza büyük kolaylık sağlıyor. Askerliğim bütünleşik hizmeti askerlik çağı öncesi dönem, yoklama dönemi, celp ve sevk dönemi, muvazzaflık dönemi ve yedeklik dönemi olmak üzere askerlik süreci içerisindeki 5 dönemi kapsıyor.

Bedelli askerlik görevini yerine getirecek vatandaşlar için sevk işlemleri 31 Mayıs 2023 tarihinde başlarken, bu yılın ikinci er grubunun sevk işlemleri ise 1 Haziran 2023 tarihinde başlayacak. Askerliğim bütünleşik hizmetine giriş yapan askere gitmeye hazırlanan vatandaşlarımız otomatik olarak kendilerini ilgilendiren “Celp ve Sevk Dönemi”ne yönlendiriliyor. Buradan hizmet şekli, kuvveti, eğitim birliği, sınıfı, rütbesi, celp ve sevk dönemi ile sevk tarihi bilgilerini içeren sınıflandırma bilgilerini ve askere gitmesine kalan gün sayısını görüntüleyebiliyorlar. Ayrıca, sevk belgesine de bu sayfa üzerinden ulaşabiliyorlar.

Askerliğim bütünleşik hizmetine ilişkin detayların açıklandığı videolara erişmek için tıklayınız.


Önceki Sonraki