Dijital Dönüşüm Liderleri Gelişim Programı Başladı

Dijital Dönüşüm Liderleri Gelişim Programı Başladı
13 Oca 2023
Paylaş:

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi koordinasyonunda; Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, TÜBİTAK TÜSSİDE ve Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi iş birliğinde düzenlenen Dijital Dönüşüm Liderleri Gelişim Programı 13 Ocak 2023 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu’nda gerçekleşen açılış programı ile başladı.
Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç programın açılış konuşmasını gerçekleştirdi. Başkan Koç konuşmasında e-devlet hizmetlerinin ülkemizdeki gelişimini paylaşarak, kamu yönetiminde dijital dönüşüm düzeyinin yükseltilmesinde ve yeni dijital devlet stratejisi ile sürece ivme kazandırılmasında dijital dönüşüm liderlerinin kilit rol oynayacağını vurguladı. Kapsam ve içerik olarak ülkemizde ilk kez gerçekleştirilen programın devamının geleceğini sözlerine ekleyen Başkan Koç ayrıca, dönem mezunları arasında iş birliği ve tecrübe paylaşımını sıcak tutacaklarını belirterek ilk dijital dönüşüm liderleri grubunun “DDL-001” olarak isimlendirileceğini ve takip eden programlara öncülük edeceğini müjdeledi.
Dijital Türkiye toplantılarının 2 Ocak 2023 tarihinde gerçekleştirilen oturumunda programın öneminin bir kez daha vurgulandığını hatırlatan Başkan Koç, kapsam ve içeriğinin özelleştirilerek tüm kamu kurum ve kuruluşları için devamının planlandığı söyledi.
Başkan Koç programın amacını şu sözlerle ifade etti: “Programda dijital dönüşüm alanındaki küresel eğilimlerin aktarılması, kamuda dijital dönüşüm sürecinin daha iyi planlanması ve yönetilmesi için gerekli standartlar ve yöntemler ile yeni nesil dijital teknolojilerin kurumlarda kullanım alanlarının uygulamalı olarak aktarılması ve farklı kurum deneyimlerinin örneklenmesi amaçlanmaktadır.”
Gelişim programının 14 modül ve bir kurumsal vaka çalışmasından oluştuğunu belirten Başkan Koç, alanında uzman eğitmenler eşliğinde fiziki ve çevrim içi olarak 13 Ocak – 28 Nisan 2023 tarihleri arasında gerçekleşeceğinin bilgisini verdi. Başkan Koç program sonunda yapılacak değerlendirme sınavı doğrultusunda katılımcılara sertifika verileceğini de belirtti.


Önceki Sonraki