Çiftçilerimizi İlgilendiren Dijital Hizmetler Şimdi Tek Bir Yerde

Çiftçilerimizi İlgilendiren Dijital Hizmetler Şimdi Tek Bir Yerde
18 Oca 2023
Paylaş:

Çalışma hayatına ait tüm işlemlerin tek bir ekranda toplandığı Çalışma Hayatım bütünleşik hizmetine çiftçi modülü eklendi. 

Vatandaşların iş arama, çalışmaya başlama, sigorta, emeklilik, mesleki yeterlilik gibi çalışma hayatlarını oluşturan tüm iş ve işlemlerine e-Devlet Kapısı üzerinden tek bir ekrandan ulaşılabildiği Çalışma Hayatım bütünleşik hizmetine yeni bir modül eklendi. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç bütünleşik hizmet yapısının gelişimine dair şöyle konuştu: “e-Devlet Kapısı’na yeni bütünleşik hizmetler eklerken aynı zamanda hali hazırdaki bütünleşik hizmetlerimizi de geliştirmeye devam ediyoruz. Çalışma Hayatım bütünleşik hizmeti bugüne kadar 333 binden fazla kullanıldı. Bugün eklediğimiz çiftçi modülü ile artık çiftçilerimiz de pek çok işlemini buradan gerçekleştirebilecek.”

Başkan Koç e-Devlet Kapısı hizmetlerinin sadece sayısını artırmak için değil niteliksel olarak gelişimi için de çalışıldığını hatırlatarak, Çalışma Hayatım bütünleşik hizmetine eklenen yeni modülün bu gelişimin en net örneklerinden biri olduğunu ifade etti.  

Başkan Koç e-Devlet Kapısı’na eklenen çiftçi modülüne dair şu detayları paylaştı: “Çiftçilerimiz geçtiğimiz aylarda açtığımız Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) Kayıt Yenileme Başvurusu Hizmeti ile ÇKS kayıt yenileme başvurularını dönemsel olarak gerçekleştirmişlerdir. Ayrıca yine geçtiğimiz aylarda açılan ÇKS Belgesi Sorgulama hizmeti ile ÇKS belgelerini barkodlu olarak zahmetsizce e-Devlet Kapısı üzerinden alabilmektedirler. Türkiye Yüzyılı’nı Dijitalin Yüzyılı yapmak için çalışıyoruz, bu doğrultuda çiftçilerimizin de işlemlerini daha hızlı yapabilmeleri için hızla çalışmalarımızı başlatmıştık. Çalışma Hayatım bütünleşik hizmetinde yer alan çiftçi modülü üzerinden çiftçilerimiz artık; çiftçi kayıt sistemi kayıt yenileme başvurusu, Çiftçi Kayıt Sistemi Belgesi Sorgulama, Anaç Koyun/Keçi Destek Bilgisi Sorgulama, Üzerime Kayıtlı Büyükbaş/Küçükbaş Hayvan Listelerini Sorgulama, Çiğ Süt Desteği Ödeme Bilgisi Sorgulama, Hayvancılık İşletme Detay Bilgileri Sorgulama, Çoban İstihdamı Destek Bilgisi Sorgulama, Köy / Mahalle Sürüsü Çoban Destek Bilgisi sorgulama gibi pek çok hizmete tek bir sayfa üzerinden erişebilecek.”

Başkan Koç 22 hizmetle başlayan e-Devlet Kapısı’nda bugün 7 binin üzerinde hizmetin yer aldığını hatırlatarak, hizmeti bulma ve ulaşmada zaman kazanmak için bütünleşik hizmet yapısının çok önemli bir yeri olduğunu dile getirdi. 

Başkan Koç yeni eklenen çiftçi modülüne ek olarak hali hazırda bulunan modüllerde de geliştirmeler yapıldığını belirterek yapılan çalışmaları şöyle aktardı: “Çalışma Hayatım bütünleşik hizmetindeki tek yenilik çiftçilerimiz için hazırlanan çiftçi modülü değil, bunun yanı sıra diğer modüllerimizde de hizmet güncellemelerine gidildi. Ticaret Bakanlığı’na, Millî Eğitim Bakanlığı’na, SGK’ya, Gelir İdaresi Başkanlığı’na, İŞKUR’a ve Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi’ne ait ilgili hizmetleri Çalışma Hayatım’ın içine ekledik.”


Önceki Sonraki