Türkiye TechnoHub Açıldı

Türkiye TechnoHub Açıldı
15 Ara 2022
Paylaş:

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi yerli teknoloji girişimciliğini destekleyecek dev bir adım atıyor. Hayata geçirilen Türkiye TechnoHub platformu her seviyede teknoloji firmasını aynı çatı altında topluyor. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç platformun Türkiye’nin teknoloji ekosisteminin oluşumuna destek sağlayacağını belirterek, bu alanda çalışan tüm firmaları platformda yer almaya davet etti.
Türkiye TechnoHub platformunun detaylarından bahseden Başkan Koç, platformun tüm üyeleri için kazanç oluşturacağının altını çizdi: “turkiyetechnohub.org platformu teknoloji ekosistemini oluşturan her seviyedeki firmayı kayıt altına almak ve yetkinlik alanlarını tespit etmek, bu firmaları potansiyel yerli ve yabancı yatırımcılar ve müşterilerle buluşturmak, firmalar arası tecrübe ve bilgi paylaşımını kolaylaştırmak, firmalarımızı küresel ölçekte görünür kılmak, yeni iş birlikleri kurmaya ve farklı pazarlara ulaşmaya imkân sağlamak amacıyla oluşturulmuştur. Türkiye TechnoHub platformu, platformda yer alan tüm tarafların karşılıklı olarak faydalanabileceği bir altyapıdır.”

Türkiye TechnoHub Platformu’nun; teknoloji girişimciliğine hizmet eden kamu kurumları, özel sektör firmaları, teknoparklar, teknoloji transfer ofisleri gibi yerli teknoloji girişimciliği ekosistemini oluşturan ülkemizdeki tüm paydaşları kapsadığını ifade eden Başkan Koç, bu suretle ilgili tüm paydaşların bu platformda kayıt altına alınması ve bu bilgilerin ekosistemin tümüyle paylaşılması amacıyla oluşturulduğunu dile getirdi.
Teknoloji girişimciliği ekosisteminin paydaşlarını tek bir çatı altında toplayan, kapsamlı bir sınıflandırmaya sahip ve uluslararası görünürlüğü bu derece güçlü olan bir platformun Türkiye’de ilk kez hayata geçirildiğini dile getiren Başkan Koç, platforma neden ihtiyaç duyulduğunu şu sözleriyle ifade etti: “Yerli teknoloji girişimlerimizin yetkinliklerinin belirlenmesi ve tüm paydaşlarla paylaşılması amacı ile bu platforma ihtiyaç duyulmuştur. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından tekno girişimciliğin tüm yerel aktörlerini tek bir çatı altında toplamak amacıyla çevrim içi bir ekosistem platformu oluşturulmasına karar verilmiştir.”
Firmaların platforma istenilen herhangi bir zamanda ücretsiz olarak kayıt olunabileceğini söyleyen Başkan Koç, teknoloji alanında çalışan tüm girişimleri zaman kaybetmeden bu ekosistemin bir parçası olmak için turkiyetechnohub.org platformunda yer almaya davet etti.


Önceki Sonraki