Adli Sicil Silme ve Düzeltme Talebi Başvuruları e-Devlet Kapısı’na Taşındı

Adli Sicil Silme ve Düzeltme Talebi Başvuruları e-Devlet Kapısı’na Taşındı
18 Ağu 2022
Paylaş:

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç, adli sicil silme ve düzeltme talebi başvurularının artık e-Devlet Kapısı’ndan alınacağını duyurdu.

Dijital hizmetlerin sunumu aşamasında vatandaştan gelen geri dönüşlerin büyük öneme sahip olduğunu ifade eden Başkan Koç, dijital hizmet sunumunda e-Devlet Kapısı memnuniyet anketindeki vatandaş taleplerinin öncelikle dikkate alındığı söyledi. Başkan Koç Adli Sicil Silme ve Düzeltme Taleplerinin Alınması hizmetinin de yine vatandaşlardan gelen talepler üzerine hayata geçirildiğini dile getirdi.

Önceden Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü’ne bizzat gidilerek ya da posta yoluyla yapılan başvuruların bundan sonra e-Devlet Kapısı üzerinden de yapılacağını ifade eden Başkan Koç hizmete ilişkin şu detayları paylaştı: “Vatandaşlarımız hali hazırda Adli Sicil ve İstatistik Genel Müdürlüğü’ne bizzat müracaat ederek, posta, e-posta veya kurumlar aracılığıyla dilekçe göndererek Adli Sicil Silme ve Düzeltme talebine ilişkin başvurularını yapmaktadırlar. Vatandaşlarımız bundan böyle söz konusu başvurularını hızlı ve kolay bir şekilde e-Devlet Kapısı üzerinden de yapabilecekler ve başvurularının durumunu yine e-Devlet Kapısı üzerinden takip edebilecekler. Başvuru sonuçları, e-Devlet Kapısı’nda görülebileceği gibi SMS yoluyla da vatandaşlara iletilecek.” 

e-Devlet Kapısı üzerinden her yıl gerçekleştirilen ve yüzbinlerce vatandaşımızın katılım sağladığı Memnuniyet Anketi sayesinde vatandaş taleplerinin ön planda tutulduğunu ifade eden Başkan Koç, amacın vatandaşın hayatını, onların talep ettiği dijital hizmetler üzerinden kolaylaştırmak olduğunu söyledi.  Anket çalışması ile vatandaştan alınan öneri ve görüşlerin büyük öneme sahip olduğunu ifade eden Başkan Koç, eğer vatandaşımız isterse biz yaparız diye konuştu. Başkan Koç, anket sonuçlarının hassas bir şekilde incelendiğine vurgu yaparak sonuçların aynı zamanda işin ne kadar iyi yapıldığının bir göstergesi olduğunu ifade etti.

e-Devlet Kapısı’nın vatandaşın sesine her zaman kulak verdiğini dile getiren Başkan Koç, bugüne kadar açılan tüm dijital hizmetlerde vatandaşın hayatını kolaylaştırmak için titizlikle çalışıldığının altını çizdi. Koç, e-Devlet Kapısı’nın 7/24 kesintisiz hizmet sunması için özveriyle çalışıldığını söyleyerek sözlerine son verdi.


Önceki Sonraki