HackIstanbul 2021 Şampiyonları Belli Oldu

HackIstanbul 2021 Şampiyonları Belli Oldu
26 Eyl 2021
Paylaş:

Teknofest HackIstanbul 2021 finali çekişmeli geçti. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi himayelerinde hazırlanan HackIstanbul yarışmasına bu yıl da  birçok ülkeden yüzlerce yarışmacı başvuruda bulundu. Zorlu geçen eleme etabının sonunda finale kalan 10 takım, 24-25 Eylül tarihlerinde kozlarını Teknofest’te paylaştı. 

Bu Senenin Konsepti Mükafat Avcılığı
Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşlüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç yaptığı açıklamada bu sene yarışmada “Mükafat Avcılığı” (Bug Bounty) konseptinin belirlendiğini, 2 gün kesintisiz süren yarışta yarışmacılardan olumlu geri bildirimler alındığını dile getirdi. 

Yarış Çok Çekişmeli Geçti  
Başkan Koç; bu sene yarışmanın çok çekişmeli geçtiğini, yarışmada finale kalan tüm takımların çok iyi olduğunu şu sözleriyle dile getirdi: “HackIstanbul 2021’in finalinde bu sene konsept “Mükafat Avcılığı” olduğu için final 2 gün boyunca kesintisiz devam etti.  Bu süre içinde finale kalan takımların mücadelesi hiç bitmedi. Takımlar neredeyse sıfır uykuyla sistemlerdeki açıkları aradılar. Şunu belirtmek isterim ki Teknofest kaybedeni olmayan tek festival. Yarışma sonunda ilk üç belirleniyor ancak burada herkes kazanıyor. Bu yüzden tüm katılan takımlarımızı yürekten kutluyorum. Ayrıca ilgisi olan herkesi, eğlence ve dostluğun adresi Teknofest HackIstanbul’a önümüzdeki yıl  katılımları için davet ediyorum.”

İşte 2021 Teknofest HackIstanbul Kazananları
İki gün boyunca kıyasıya geçen HackIstanbul finalinde bu sene katılan 10 takım arasından;

  • OldbutgOld birinci,
  • Philoviridis ikinci,
  • zer0pts ise üçüncü oldu.

Yarışmacılar, gerçekleşen ödül töreninde ödüllerini Başkanımız Sn. Dr. Ali Taha Koç’un elinde aldılar.

Siber Lise Öğrencilerine Eğitim
Teknofest 2021’de liseli siber kahramanlar için özel eğitim verildi. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, Türkiye’nin ilk siber lisesi, Teknopark İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine siber güvenlik eğitimleri düzenledi. 5 gün süren eğitimde her gün alanında uzman eğitmenler farklı konularda geleceğin siber kahramanlarına eğitimler verdi.  Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç; öğrencilerin almış olduğu eğitimlerin çok önemli olduğunu, eğitim alan öğrencilerin gelecekte siber vatanı koruyacağını vurguladı. Başkan Koç, Teknofest kapsamında öğrencilere 5 gün boyunca alanında uzman siber güvenlik eğitmenleri tarafından eğitimler verildiğini, amaçlarının siber güvenlik alanında gençleri en iyi şekilde yetiştirmek olduğunu ifade etti. Başkan Koç, Türkiye’nin ilk siber lisesinin gelecekte dijital varlıklarımızı koruyacak siber kahramanlar yetiştirdiğini dile getirdi.

HackIstanbul Finalinin Ardından Mini Bir CTF’de Öğrenciler İçin Düzenlendi
5 günlük eğitimin sonunda öğrencilere yapılan mini CTF de öğrenciler ödüllerini Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç ve Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Mustafa Varank’ın ellerinden aldı.


Önceki Sonraki