HackIstanbul 2021 Finalistleri Belli Oldu

HackIstanbul 2021 Finalistleri Belli Oldu
27 Ağu 2021
Paylaş:

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi himayelerinde gerçekleşen Teknofest HackIstanbul’un finalinde yarışacak takımlar belli oldu. Finale kalacak 10 takım içinde yer alabilmekiçin yarı finalde takımlar 24 saat boyunca kıyasıya mücadele etti. Aralarında Japonya ve İngiltere'nin de bulunduğu 4 farklı ülke ve 10 şehirden katılacak HackIstanbul finalistleri 24-25 Eylül’de “Bug Bounty” formatında gerçekleştirilecek final turunda yarışacaklar. Yaşları 16 ile 34 arasında olan finalist 10 takımın üyeleri iki gün boyunca Final aşamasındaki engelleri aşmaya çalışacak. 

Bu Senenin Formatı “Bug Bounty”
Geçtiğimiz senelerde gerçekleşen CTF (Capture the Flag) formatı yerine bu sene Bug Bounty programı yarışmanın final formatını oluşturacak. Bu formatta yarışmacılar, gerçek hayattan 2 farklı uygulama üzerinde zafiyet ve güvenlik açığı arayacak; buldukları güvenlik açıklıklarını yarışma esnasında teknik heyete raporlayacaklar. En çok ve en önemli zafiyetleri raporlayan takımlar ise; birincilik, ikincilik ve üçüncülük derecesini elde edecekler.

Bu Senenin Finalistleri 
Bu sene 24-25 Eylül’de HackIstanbul’da çok daha heyecanlı bir yarış bizleri bekliyor. Yarışmada finale kalan takımlar;

●    Kardeşler APT,
●    Letmein,
●    dupl1cated,
●    BountyPlzSir,
●    Roasted Sunflower Seeds (Extra Salted),
●    Hex2Text,
●    zer0pts,
●    Nyx.

Siber Güvenlik Eğitimleri
Yarışma haricinde etkinlik alanında eğitimler, küçük yarışmalar ve tanıtım faaliyetleri yapılacak. Ziyaretçiler, bu etkinliklere katılıp siber güvenlik hakkında bilgi ve fikir sahibi olabilecekler.
 


Önceki Sonraki