Başkan Dr. Ali Taha Koç'tan Şanlıurfa Ziyareti

Başkan Dr. Ali Taha Koç'tan Şanlıurfa Ziyareti
25 Haz 2021
Paylaş:

Başkanımız Sn. Dr. Ali Taha Koç, yapay zekâ ile ilgili çalışmaları değerlendirmek ve Ofisimiz tarafından yürütülen çalışmaları tanıtmak için Şanlıurfa Harran Üniversitesi’ni ziyaret etti. Ziyaret öncesinde Başkan Koç’un ilk durağı Sn. Valimiz Abdullah Erin oldu. Ziyaret sırasında devlet kurumlarında dijitalleşmenin önemi üzerine konuşulup, geleceğe yönelik görüşler paylaşıldı.  

Başkan Koç, Şanlıurfa ziyareti esnasında; Necla teyzenin e-Devlet Kapısı şifresini de teslim etti. E-Devlet Kapısı’nda 5000’den fazla hizmetin yer aldığını dile getiren Koç, tüm 65 yaş üzeri vatandaşlarımızın hayatlarını kolaylaştıracak pek çok hizmete e-Devlet Kapısı üzerinden ulaşabileceklerini ve e-Devlet Kapısı şifrelerini www.turkiye.gov.tr adresi üzerinden “Adrese Teslim Şifre Başvurusu” ile talep edebileceklerini dile getirdi.

Başkan Koç, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik'e yaptığı ziyaretin ardından; üniversite bünyesindeki akademisyenlerin de katıldığı toplantıda Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından yürütülen, doktorlar için bir karar destek mekanizması olan ve yapay zekâ ile beyin anomalisini tespit eden Türk Beyin Projesi anlatıldı.

Toplantı sonrasında Başkan Koç, Harran Üniversitesi Genç STEM Kulübü’nü ziyaret ederek yapılan çalışmaları yakından inceledi. Gençlerin hayalleriyle geleceğe yön verdiğini dile getiren Başkan Koç, kulübün çalışmalarını şu sözleriyle ifade etti: “Genç STEM’de gençler kendilerinin de dediği gibi, hayalleriyle geleceğe yön veriyor. Teknolojik, bilimsel ve akademik gelişmelerin yakından takip edildiği bu değerli merkezde; Milli Teknoloji Hamlesi ruhu ile yenilikçi projeler üretiliyor.”

Fotoğraf GalerisiÖnceki Sonraki