Dijital Dönüşüm Ofisinde 23 Nisan Coşkusu

Dijital Dönüşüm Ofisinde 23 Nisan Coşkusu
23 Nis 2021
Paylaş:

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda Başkanımız Dr. Ali Taha Koç çocuklarımızla bir araya geldi. Çevrim içi düzenlenen etkinlikte çocuklara "Python ile Programlama" eğitimi verildi.  Türkiye’nin farklı şehirlerinde öğrenim gören 5, 6, 7, ve 8. sınıftaki öğrencilerimizin katıldığı etkinliğin ilk dersi bilgilendirici ve heyecanlı geçti.

Başkan Koç eğitimin başında katılan tüm çocuklara eğitim hayatlarında başarılar dileyerek, geleceğin yazılımcılarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı gönülden kutladı.

Teknolojik gelişmelerde önde olabilmek ve üretebilmenin önemini vurgulayan Başkan Koç; yazılım dillerinin önemine değinerek, çocukların programlama dillerine karşı ilgisini arttırmak için bu eğitimin düzenlendiğini belirtti. Koç sözlerine şöyle devam etti: “Yazılım şüphesiz ki bugün olduğu gibi yarın da önemini koruyacak. Çocuklarımız yarınlarımızı üretmek, geliştirmek için bugün iyi eğitim almalı. Bu amaçla bugün çocuklarımızla birlikte Python ile programlama eğitimine giriş yaptık. İlk dersimizde çocuklarımızın heyecanı gözlerinden okunuyordu, bugün bu güzel eğitimle biz de çocuklarımızın hayatlarına küçük de olsa dokunabilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Katılan tüm çocuklarımızın "Python ile Programlama" eğitimi ise çevrim içi olarak devam edecek.”


Önceki Sonraki