e-Devlet Kapısı Memnuniyet Anketi Sonuçlandı

e-Devlet Kapısı Memnuniyet Anketi Sonuçlandı
12 Oca 2021
Paylaş:

 
Her geçen gün gelişen e-Devlet Kapısı, yeni hizmetleri ile vatandaşları buluşturmaya devam ediyor. Hizmet kalitesini bulunduğu yerden daima bir adım ileriye taşımayı amaçlayan e-Devlet Kapısı, vatandaşların beklentilerine de kulak veriyor. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi’nin yapmış olduğu e-Devlet Kapısı memnuniyet anketine göre vatandaşlarımızın %95’i e-Devlet Kapısı hizmetlerinden memnun. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç, ankette 120 bin üzerindeki metin bilgisinin detaylıca incelenip analizinin çıkarıldığını belirterek; anahtar kelime bağlamında derinlemesine yapılan bir sıra işlemden sonra sonuçların çıkarıldığını dile getirdi.
Başkan Koç, anketten elde edilen önemli bir bulgunun da e-Devlet Kapısı’na ilginin sürekli artması olduğunu dile getirerek; vatandaşın dijital okuryazarlık seviyesinin artmasına paralel olarak daha fazla sayıda ve daha geniş kapsamda hizmetin e-Devlet Kapısı'na taşınmasının beklendiğini vurguladı.
Özellikle pandemi döneminde dijital platformların ve hizmetlerin önem kazanmasının, kamu hizmetlerinin dijitalleşmesini bir seviye daha üste taşıdığını dile getiren Sn. Koç; yakın zamanda açılan bütünleşik hizmetlerden “Araçlarım” ve çalışması devam eden “Sosyal Yardımlar”, “Çalışma Hayatım” ve “İkametgahım” gibi hizmetlerle ilişkilendirilebilecek çok sayıda önerinin görüldüğünü belirtti. Ayrıca Başkan Koç; abonelik, fesih ve ödeme gerektiren türden tüm hizmetlerin e-Devlet Kapısı’na entegre olmasına yönelik taleplerin de net olarak tespit edildiğini dile getirdi.
Başkan Koç, ankete katılan vatandaşların sisteme 7/24 erişim sağladıklarına ilişkin memnuniyet düzeyinin %91 olarak belirlendiğini; e-Devlet Kapısı’ndan genel memnuniyet düzeyinin ise %95 olduğunu söyledi. 


Önceki Sonraki