Türksat-5A’nın Yolculuğu Dijital Sergisi Açıldı!

Türksat-5A’nın Yolculuğu Dijital Sergisi Açıldı!
08 Oca 2021
Paylaş:

Türksat-5A’nın uzay yolculuğu başladı. Geleceğimiz olan çocuklarımız için Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Türksat-5A’nı yolculuğunu çocuklarımızın gözünden dijital bir resim sergisine dönüştürdü. 5 binin üzerinde 4-12 yaş grubundan çocukların çizdiği resimlerin sergilendiği site Türksat-5A’nın uzay yolculuğuyla beraber açıldı.
Sergiyle ilgili Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Sn. Ali Taha Koç şunları dile getirdi. “Bildiğiniz gibi Türksat-5A uydumuz bugün fırlatıldı ve bu konuda heyecanımız çok büyük, biz bu heyecanımızı çocuklarımızla da paylaşmak istedik ve tüm çocuklarımızın katılımına açık dijital resim sergisi düzenledik. Çocuklarımız bu kez sınır tanımayan özgür hayal güçleri ile Türksat-5A’nın serüvenini resmetmek için boya kalemlerini ellerine aldılar. 4-12 yaş arası çocukların katılımına açık olan sergi bugün uydumuzun uzaya çıkışıyla beraber açıldı. Türkiye’nin dört bir köşesinden ve yurt dışından binlerce çocuğumuz Türksat-5A’nın uzaydaki yolculuğuna dair hayallerini yansıttıkları resimleri sergimizde görebilirsiniz.” 
Çocukların uzaya ilgisinin muhteşem olduğunu dile getiren Başkan Koç, bu ilgiyi canlı tutmak ve artırmak için farkındalık sağlayacak çalışmaların devam edeceğini dile getirdi. Başkan Koç, sergiye katılan tüm çocuklara katılımlarından dolayı teşekkürlerini iletti. 
Çocuklarımızın güzünden Türksat 5A’nın serüvenini göreceğiniz sergiye turksat5aninyolculugu.cbddo.gov.tr  adresinden ulaşabilirsiniz. 


Önceki Sonraki