TÜRKSAT-5A'nın Yolculuğu Dijital Resim Sergisi

TÜRKSAT-5A'nın Yolculuğu Dijital Resim Sergisi
18 Ara 2020
Paylaş:

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi çocukların katılımına açık dijital resim sergisi düzenliyor. Sınır tanımayan özgür hayal güçleri bu kez TÜRKSAT-5A’nın serüvenini resmetmek için boya kalemlerini ellerine alacaklar. 4-12 yaş arası çocukların katılımına açık olan sergi için hazırlıklar tamamlandı. Çocuklar TÜRKSAT-5A’nın uzaydaki yolculuğuna dair hayallerini yansıttıkları resimlerle yarışmaya katılabilirler. Birbirinden güzel resimlerin yer alacağı sergi için Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Sn. Dr. Ali Taha Koç şunları dile getirdi: “Çocuklarımızın uzaya ilgisi muhteşem, umarım bu ilgileri asla kaybolmaz. Çocuklarımızın ilgisini artırmak ve sürekliliğini sağlamak ise bizlerin elinde, biz bu konuda farkındalığı artırmak ve destek olmak için çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sergiye katılan tüm çocuklarımıza şimdiden katılımlarından dolayı teşekkür ederim.”

Her bir çocuğun tek resimle katılabileceği dijital sergi için son başvuru tarihi 27 Aralık 2020 olup; başvuru için gerekli bilgilere turksat5aninyolculugu.cbddo.gov.tr  sayfasından erişilebilmektedir. En fazla 10 MB büyüklünde fotoğrafların yüklenebileceği sistemde, çalışmaların A4 ya da A3 formatında yatay olarak yapılması istenmiş ve boya tekniği serbest olarak belirlenmiştir.

Dijital sergiye katılmak isteyen tüm çocuklarımız, çalışmalarının uygun formatta çekilen fotoğraflarını gerekli bilgiler ile birlikte turksat5aninyolculugu@cbddo.gov.tr adresine e-Posta ile iletebilirler.


 


Önceki Sonraki