e-Devlet Kapısı Şifreniz Kapınızda

e-Devlet Kapısı Şifreniz Kapınızda
18 Kas 2020
Paylaş:

e-Devlet Kapısı’nda yeni bir dönem başladı. 65 yaş üzeri vatandaşlarımız için “Adrese Teslim Şifre Başvuruları” hizmeti 17.11.2020 tarihinde pilot bölgede vatandaşların kullanımına sunuldu. Bu hizmet ile alınan ilk şifre, Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde ikamet eden Gönül Hanım’a evinde teslim edildi.

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Sn. Dr. Ali Taha Koç, artık 65 yaş üzeri vatandaşların, e-Devlet şifresi için PTT şubelerine gitmeden e-Devlet Kapısı üzerinden başvurularını kolayca yaparak şifrelerini evlerinde teslim alacaklarının müjdesini verdi.   

Sn. Koç, hizmete ait şu açıklamalarda bulundu: “Bu hizmet, COVID-19 ile mücadele kapsamında geliştirildi. Hizmet ile daha önce e-Devlet şifresi almamış 65 yaş üzeri vatandaşlarımız www.turkiye.gov.tr üzerinden başvuru formunu doldurarak e-Devlet Kapısı şifresinin adreslerine teslim edilmesini talep edebilecekler ve başvurularının durumlarını takip edebilecekler.”

Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde pilot uygulamaya başlanan hizmet, pilot çalışma tamamlandıktan sonra tüm Türkiye’de başvuruya açılacak. Yapılan açıklamaya göre şifre teslimi ilgili kişiyle yüz yüze kimlik doğrulaması yapıldıktan sonra verilecek.


Önceki Sonraki