Dr. Ali Taha Koç’tan 10 Soruluk Yarışma

Dr. Ali Taha Koç’tan 10 Soruluk Yarışma
13 Eyl 2020
Paylaş:

TÜRKSAT’ın yeni uydusu 5A, 2020’nin sonunda uzaya fırlatılacak. Hem bu konuya dikkat çekmek hem de uzay bilimine olan merakın artmasına destek olmak için Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç şahsi Twitter hesabından 10 soruluk bir yarışma düzenledi. 25 Ağustos’ta ilk sorunun sorulduğu 10 soruluk seride TÜRKSAT ve Göktürk uydularına dair bilgilendirici soru ve cevap videoları yayınlandı. Bizzat Dr. Ali Taha Koç tarafından video klipler yoluyla takipçilere sorulan her soru için 24 saatlik bir cevap süresi verildi. Soruların cevapları ise ilgi çekici animasyon filmler ile açıklandı. 

Özellikle teknik konulara merakı olan kullanıcıların ilgi gösterdiği yarışmada kullanıcıları araştırmaya ve bilgilenmeye yöneltmesi amaçlanan sorular soruldu. Gelen cevaplar incelendiğinde yarışmanın amacına ulaştığı, pek çok kullanıcının ise cevabın dışında konu ile ilgili araştırdıkları bilgileri sorunun altına yorum olarak yazdıkları dikkat çekti. 

Sorulara doğru cevap veren kullanıcılar arasından çekiliş usulüyle belirlenen şanslı kişilere ise Sn. Dr. Ali Taha Koç tarafından sürpriz hediyeler gönderildi.


Önceki Sonraki