Başkanımız Sn. Dr. Ali Taha Koç TÜBİTAK 51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması’nda Yazılım Alanı Birincisi Ekip ile Buluştu

Başkanımız Sn. Dr. Ali Taha Koç TÜBİTAK 51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması’nda Yazılım Alanı Birincisi Ekip ile Buluştu
28 Tem 2020
Paylaş:

Başkanımız Sn. Dr. Ali Taha Koç TÜBİTAK 51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Final Yarışması’nda Yazılım Alanında birinci olan ekip ile video konferans gerçekleştirdi. 3004 farklı okuldan 23528 ekibin, 11 alanda yarıştığı yarışmada birinci olan Aydın Fen Lisesi öğrencileri Umut Kaan Eren ve Tuna Akın projeleri hakkında Başak Koç’a bilgi verdi.

Sn. Koç, gençlere “Yapay Zekâ Uygulamalarından Derin Öğrenme Tekniği ile Hasat Sonrası Kuru İncirin Kalite Sınıflandırması” projesini derinlemesine incelediğini ve kısıtlı olanaklarla gerçekleştirilen projeyi etkileyici bulduğunu dile getirerek gençleri ve danışman öğretmenlerini tebrik etti. Gençlerin gelecek planlarını soran Sn. Koç, kendilerine her alanda destek olabilecek bir ekibin burada yer aldığını ve çalışmalarını geliştirmek için destek olunabileceğini belirtti. Görüşmede Dijital Dönüşüm Ofisi yapay zekâ uzmanları ile de tanışma imkânı bulan gençler, ileride yapacakları çalışmalar için uzmanlardan destek sözü aldılar.

Genç neslin çok kuvvetli geldiğini söyleyen Başkan Koç, Dijital Dönüşüm Ofisi hakkında gençlerin sorularını yanıtlayıp, gençlere yeni projelerinde tam destek sözü verdi. Keyifli bir sohbet gerçekleştiren gençler “bizde fikir çok seneye de görüşürüz” diyerek yeni fikirler ile geleceklerinin mesajını verdiler.

 


Önceki Sonraki