e-Devlet Kapısı Kullanımı 2 Kat Arttı

e-Devlet Kapısı Kullanımı 2 Kat Arttı
16 Haz 2020
Paylaş:

COVID-19 pandemisiyle mücadelede dijital hizmetler etkin bir şekilde kullanılıyor. e-Devlet Kapısı hizmet kullanım sayıları; 2020 yılının Mart, Nisan ve Mayıs aylarında bir önceki yıla oranla iki kat artış gösterdi. 

2019 yılının ilk üç ayında 278 bin giriş yapılırken; 2020 yılında 631 bin giriş sayısına ulaşıldı. Kullanım sayısında her geçen yıl artış gösteren e-Devlet Kapısı, yeni açılan hizmetleriyle de vatandaşlarımız tarafından sıkılıkla kullanıldı.

5000’den fazla hizmetin yer aldığı e-Devlet Kapısı’nda yaşanan bu artışta vatandaşın ihtiyacı olan hizmetlerin açılmış olmasının ve açılan hizmetlerin kolay erişebilir olmasının payı büyük. Bu dönemde e-Devlet Kapısı vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yönelik çözümler sunan hizmetleri de hayata geçirdi. Pandemi sürecinde açılan hizmetlerden en çok kullanılanlar ise; pandemi sosyal destek ön başvurusu, seyahat izin belgesi başvurusu, 4/B 2020 erteleme kapsam listesi (COVID-19), HES kodu üretme ve listeleme, mevduat / katılım fonu bulunan banka sorgulama hizmetleri oldu.
 


Önceki Sonraki