KOVİD-19 Yayılımını Takip Edebileceğiniz Web Sayfası Açıldı

KOVİD-19 Yayılımını Takip Edebileceğiniz Web Sayfası Açıldı
27 Mar 2020
Paylaş:

KOVİD-19 virüsünün yayılımı tüm dünyayı olumsuz etkilemiş durumdadır. Bu konuda ülkemizde en başından beri sıkı önlemler alınarak virüsün yayılımı en az düzeye indirilmeye çalışılmaktadır. 

Her geçen gün yeni bilgilerin çıktığı bu dönemde, doğru bilgi kadar, asılsız bilgiler de hızlı bir şekilde yayılmaktadır. Dünya genelinde hastalığa dair yayılan bu gerçek dışı bilgiler ise halkı paniğe ve kötümserliğe sürüklemektedir. Özellikle vaka sayılarında çok fazla verinin bulunuyor olması, bilginin gerçekliği ve güvenirliliğini etkilemektedir. Bu konuda Dijital Dönüşüm Ofisi olarak en güncel verilerin yer aldığı bir web sayfası çalışmasını başlattık ve doğru bilgiye herkesin ulaşabilmesi adına dünyada ve Türkiye’de KOVİD-19 virüsünün etkisinin takip edilebileceği bir web sayfası hazırladık. Sayfa https://corona.cbddo.gov.tr adresi üzerinden herkesin erişimine açık olarak yayınlanmaktadır.

Birçok seçkin kaynağın verilerini anlık olarak işleyerek güncel sonucu vermek üzere oluşturulan sayfada, ülkelere ait vaka ve ölüm sayılarını anlık olarak takip etmek mümkündür. https://corona.cbddo.gov.tr adresi üzerinden koronavirüsün yayılımına ilişkin güncel bilgilere erişebilir, ülke karşılaştırmalarını yapabilirsiniz. 


Önceki Sonraki