T.C. Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Açıldı

T.C. Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi Açıldı
20 Şub 2020
Paylaş:

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi, muhteşem yapısı ve mimarisi ile ziyaretçilerine kapılarını açtı. 4 milyon basılı, 120 milyonun üzerinde elektronik yayın ile 550 bin e-kitap ve nadir eserlere ulaşımın mümkün olduğu Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi girişlerinde bürokratik işlemler kaldırıldı. 

T.C. Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi üyelik ve giriş işlemlerinin dijital olarak yapılabilmesi için Dijital Türkiye Portalinden (E-Devlet Kapısı) hizmet verilmeye başlandı. Vatandaşların en hızlı ve kolay şekilde kütüphaneye erişimi için, Dijital Dönüşüm Ofisinin çalışmalarıyla e-Devlet Kapısı üzerinden de hızlı geçiş ve üyelik işlemleri aktif hale getirildi. Bu sayede hem üyelik işlemlerini, hem de hızlı geçiş kartlarını e-Devlet Kapısı üzerinden vatandaşların kolaylıkla oluşturabilecekleri ortam oluşturuldu.

Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesine yapılacak günübirlik ziyaretlerde Türkiye Cumhuriyeti kimlik kartlarının sisteme doğrudan okutarak hızlıca giriş yapılabileceği gibi, nüfus cüzdanlarını henüz değiştirmemiş vatandaşlarımız da görevlilerin yardımıyla edindikleri 24 saat geçerli hızlı geçiş kartıyla hizmetlerden yararlanabilirler.

e-Devlet Kapısı üzerinden üyelik işlemleri, günlük giriş kartı alımı ve T.C. Kimlik Kartıyla giriş işlemleri için Dijital Dönüşüm Ofisi tarafından hazırlanan videoları inceleyerek süreç hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.   

 

e-Devlet Kapısı Üzerinden Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesine Hızlı Giriş Kartı
Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesine T.C. Kimlik Kartı ile Giriş
e-Devlet Kapısı Üzerinden Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesine Üyelik Oluşturma

Önceki Sonraki