TEKNOFEST 2020 Coşkusu Gaziantep’te Yaşanacak

TEKNOFEST 2020 Coşkusu Gaziantep’te Yaşanacak
20 Oca 2020
Paylaş:

Ayakları yere basmayan tek festival Teknofest’in 2020 tanıtım toplantısı kültürel mirasımız Zeugma Müzesinde yapıldı. Tanıtım toplantısı Başkanımız Sn. Dr. Ali Taha Koç, Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir, Gaziantep Valisi Davut Gül, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı - Teknofest İcra Kurulu Başkanı Mehmet Fatih Kacır, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı - Teknofest Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ile T3 Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Bayraktar, Teknofest paydaşlarının değerli yöneticileri, teknoloji yarışmalarında dereceye giren öğrenciler ve çok sayıda davetlinin katılımıyla gerçekleşti. 
Bu yıl Gaziantep’te gerçekleşecek festivalin tek haneli yıllarda İstanbul’da diğer yıllarda ise Anadolu’nun farklı şehirlerinde olacağı dile getirildi. 
Türkiye’nin teknoloji üreten bir topluma dönüşmesi amacıyla yapılan Teknofest’te bu yıl 23 farklı kategoride teknoloji yarışmaları yer alacak. Birbirinden farklı yarışmalara ev sahipliği yapan, her yıl milyonları ağırlayan Teknofest 2020’de ofisimiz himayelerinde düzenlenen HackZeugma yarışmasında bu yıl da hackerlar en iyi olmak için yarışacaklar. Dünyanın önde gelen uzmanlarının rehberliğinde hazırlanan gelişmiş gerçek hayat siber saldırı senaryoları ile Hackerların beceri sınırlarını zorlayacağı yarışmanın bu seneki teması ise “Endüstriyel Kontrol Sistemlerinin Siber Güvenliği” olarak belirlendi.
Büyük merakla beklenen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivalin tarihleri 22-27 Eylül 2020 olarak belirlendi. Bu yıl Gaziantep Havalimanında yapılacak festivale geçen yıllardaki gibi katılımın yoğun olması bekleniyor.
 


Önceki Sonraki