Genç Profesyonellerle Bir Araya Geldik

Genç Profesyonellerle Bir Araya Geldik
25 Eki 2019
Paylaş:

Bilişim sektörüne nitelik anlamında iş gücü yetiştiren ve yazılım firması olan SAP Türkiye, Gaziantep Sanayi Odası ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi tarafından organize edilen Genç Profesyoneller Programı bu yıl Gaziantep’te düzenlendi. Ücretsiz olan program kapsamında 25 öğrenci 1 buçuk ay boyunca eğitim aldı.

Programa 400 öğrenci başvurdu. Seçilen 25  öğrenci 1 buçuk ay boyunca teknik ve fonksiyonel eğitimlerin yanı sıra iletişim odaklı düşünme gibi becerilerinin de gelişimi sağlandı. Dijital dönüşüm kapsamında büyük çabalar sarf edilirken 1 buçuk ay süren bu eğitim programıyla ülkemizdeki 2023 hedefleri doğrultusunda önemli adım atılmış oldu.

Dijital Dönüşüm Ofisi olarak da yazılıma ilgi duyan, ülkemizde nitelikli çalışan ihtiyacını gidermek ve yeni nesil yeteneklerle donatılmış gençler yetiştirmek için Genç Profesyoneller Programı’nı destekliyoruz. Bu bağlamda Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanımız Sn. Dr. Ali Taha Koç başarılı gençlerimizle tanışmak ve sertifikalarını takdim etmek üzere Gaziantep’e gitti. Gaziantep’e gitti. Desteklerini ve düşüncelerini genç yeteneklerle paylaşan Sn. Dr. Ali Taha Koç ile Gaziantep Valisi Davut Gül, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ve katılımcılar hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Koç yapmış olduğu konuşmasında programa olan desteğini şu sözleriyle ifade etti: “Tüm dünya genelinde olduğu gibi ülkemizde de bu nitelikli iş gücüne talep artıyor. Bugün Gaziantep’te yazılıma ilgi duyan gençlerimizle bir araya geldik. Bu nitelikli çalışan ihtiyacını gidermek ve yeni nesil yeteneklerle donatılmış gençler yetiştirmek için ‘Genç Profesyoneller Programı’ gibi girişimleri destekliyoruz.”

 

Fotoğraf GalerisiÖnceki Sonraki