Teknofest Model Uydu Yarışmasını Ziyaret Ettik

Teknofest Model Uydu Yarışmasını Ziyaret Ettik
11 Eyl 2019
Paylaş:

Türkiye’nin öncü teknoloji kurumlarından olan Türksat ve Türkiye Teknoloji Takımı iş birliğinde, uydu ve uzay teknolojileri alanında insan kaynağı yetiştirilmesi amacıyla ilki 2016 yılında yapılan, Model Uydu Yarışması’nın bu yıl 4.sü gerçekleşti. Türkiye’nin birçok üniversitenin yurtdışında düzenlenen yarışmalara katılım sağlayarak edindiği bilgiler ülkemizde düzenlenen yarışma ile daha fazla üniversitenin paylaşımına sunuluyor. Geleneksel olarak düzenlenen Türksat Model Uydu Yarışmaları mühendislik alanında eğitim alan lisans ve yüksek lisans öğrencilerine teorik bilgiyi pratiğe dönüştürme becerisi ve disiplinler arası çalışma ve tecrübe paylaşımına olanak sağlıyor.

Yarışmada birinciliği Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesinden Grizu-263 takımı, ikinciliği İstanbul Teknik Üniversitesinden Apis 8a takımı, üçüncülüğü ise Fırat Üniversitesinden Uvcsat takımı elde etti.

Yarışan takımlara moral ve destek için Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanımız Sayın Dr. Ali Taha Koç, Türksat Model Uydu Yarışma alanını ziyaret etti. Alanda katılımcılar ve yarışan öğrencilerle sohbet eden Sayın Dr. Ali Talha Koç dikkatle projeleri de inceledi. Katılımcılardan bilgi alan Sayın Dr. Ali Taha Koç, kendi tecrübelerini de yarışmacı arkadaşlarla paylaştı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan’ın da katıldığı, Türksat Gölbaşı Yerleşkesi'nde gerçekleşen törende dereceye giren takımlara plaketleri verildi.

 

 

 

Fotoğraf GalerisiÖnceki Sonraki