Teknofest Açılış Töreni Nefes Kesti

Teknofest Açılış Töreni Nefes Kesti
17 Eyl 2019
Paylaş:

Bu yıl ikincisi gerçekleşen dünyanın en büyük teknoloji festivali Teknofest19’da (İstanbul Havacılık Uzay ve Teknoloji Festivali) tüm teknoloji severler bir araya geldi. Festivalin açılış konuşması Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafında yapıldı. Varank konuşmasında gelişen Türkiye’nin hayallerine kavuşturacak kişiler olarak gençlerimizi işaret etti. "Bugün burada roket fırlatan, İHA yarıştıran, enerji araçları üreten gençler; yarının en modern uçaklarını, akıllı şehirlerini, uzay araçlarını tasarlayacaklar. Buradaki gençlerden astronotlar, kozmonotlar, bilim insanları, teknoloji girişimcileri çıkacak. Buradaki gençler bizi hayallerimize taşıyacak."

Törende konuşan T3 Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı ve TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar ise "Milletimiz bu buluşmaya en güçlü şekilde sahip çıktı. Bir kıvılcım kocaman bir aleve, bir yolculuk adeta toplumsal bir seferberliğe dönüştü. İnanıyorum ki, bundan böyle Milli Teknoloji Hamlesi güçlü ve müreffeh Türkiye'nin yol haritası olarak milletçe sımsıkı sarıldığımız, ortak idealimizdir. Yediden yetmişe el ele vererek 'Tam Bağımsız Türkiye' yolculuğuna hep birlikte devam edeceğiz. Medeniyetimizin adalet ve merhamet değerlerini insanlıkla yeniden buluşturacağız. Bu festivalde, gökyüzüne bakan her bir çocuğun gözlerindeki parıltı, en kıymetli umut ışığımızdır."

Açılış konuşmalarının ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve Selçuk Bayraktar açılış butonuna bastı.

Açılış töreninin ardından gerçekleşen Solo Türk, SU-35, Türk Yıldızları ve Atak helikopter gösterisi nefes kesiciydi.

Yoğun ilginin olduğu festivalde bu yıl 9 farklı alanda 122 ülkeden 50 bin yarışmacı yer alıyor. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi olarak bu yılda paydaşı olduğumuz Teknofest’te HackIstanbul finalini düzenleyeceğiz.

Fotoğraf GalerisiÖnceki Sonraki