Araçlarım Bütünleşik Hizmetine Yeni Dijital Hizmetler Eklendi

Araçlarım Bütünleşik Hizmetine Yeni Dijital Hizmetler Eklendi
21 Kas 2022
Paylaş:

Maddi hasarlı trafik kazası tespit tutanağı sorgulama hizmeti Araçlarım bütünleşik hizmetine eklendi. Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç bütünleşik hizmet yapısının önemine vurgu yaparak, ilgili hizmetlerin tek çatı altında toplanmasının işlemleri kolaylaştırdığını söyledi.

6600’den fazla dijital hizmetin yer aldığı e-Devlet Kapısı’nda bütünleşik hizmet yapısı ile dijital hizmetlere daha kolay ulaşılabilir olduğunu söyleyen Başkan Koç Araçlarım, Çalışma Hayatım, İkametgâhım ve Hac ve Umre İşlemleri bütünleşik hizmetleri ile pek çok işlemin tek bir sayfadan yapıldığını hatırlattı. 

Araçlarım bütünleşik hizmeti ile hiçbir yere gitmeden kişinin aracına ait sigorta, ceza, muayene, otoyol geçişi ve borç durumu gibi birçok bilgisini tek ekran üzerinden görüntüleyebildiğini ve bunlara ilişkin ödeme işlemlerini gerçekleştirebildiğini ifade eden Başkan Koç, hem gerçek hem de tüzel kişilerin maddi hasarlı trafik tespit tutanaklarına da artık Araçlarım bütünleşik hizmeti üzerinden erişilebileceğini belirtti: “Vatandaşlarımızın “Araçlarım” bütünleşik hizmeti üzerinden araçlarına ait pek çok işlemi gerçekleştirebilmesini istiyoruz. Bunun içinde bütünleşik hizmet yapısını geliştirip yeni dijital hizmetler ekliyoruz. Artık vatandaşlarımız “Araçlarım” bütünleşik hizmetine eklenen maddi hasarlı trafik kazası tespit tutanağı sorgulama hizmeti ile maddi hasarla sonuçlanan trafik kazaları sonrasında jandarma ya da polis ekipleri tarafından tanzim edilen elektronik imza onaylı kaza tespit tutanağına erişebilecekler.”

Yeni bütünleşik hizmet çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Başkan Koç, Türkiye’nin dijital yüzü e-Devlet Kapısı’nın sadece nicelik değil nitelik olarak da sürekli geliştiğini söyledi.
 


Önceki Sonraki