HackKaradeniz için Başvurular Başladı!

HackKaradeniz için Başvurular Başladı!
10 Mar 2022
Paylaş:

Teknofest 2022 kapsamında bu yıl Zonguldak’ta gerçekleşecek HackKaradeniz için başvuruları başladı. Katılımcıların siber güvenlik alanındaki teorik bilgilerinin beraberinde pratik uygulama becerilerinin de ön plana çıkacağı bir yapıda gerçekleştirilecek HackKaradeniz lise ve üniversite seviyesindeki gençlerimizin siber güvenlik alanına ilgilerini artırmayı hedefliyor. Bu kapsamda Türkiye genelindeki lise ve üniversitelerden başvuracak yarışmacılar, en fazla dört kişilik takımlar oluşturarak gerçek hayatta karşılaşılabilecek siber olay senaryoları üzerinde yetkinliklerini sergileyecek. Yarışma Ön Eleme, Yarı Final ve Final olmak üzere 3 aşamada yapılacak. Ön eleme aşaması önceki yıllarda olduğu gibi çoktan seçmeli soru-cevap şeklinde online olarak gerçekleştirilecek.
 
Ön eleme aşamasında başarılı olan yarışmacılar, farklı zorluk seviyelerine sahip bulut tabanlı online Jeopardy CTF şeklinde gerçekleştirilecek Yarı final mücadelesine katılmaya hak kazanacak. Yarı Final etabında başarılı olan ilk 10 takım, Ağustos ayında Zonguldak’ta gerçekleştirilecek final etabına davet edilecek.
 
Bu yıl finalistleri ağırlıklı olarak kriptografi, tersine mühendislik, web güvenliği, adli bilişim, açık kaynak istihbaratı, mobil güvenlik gibi becerilerin ölçüleceği heyecan ve aksiyon dolu bir final etabı bekliyor.
 
Yarışmacılar farklı konu ve zorluk seviyelerinde hazırlanmış gerçek hayattan siber olay senaryoları üzerinde analiz ve çözümleme çalışmaları yürütecek. Teknik komite tarafından yapılacak değerlendirme sonucunda en hızlı sürede en fazla aşama kat eden ilk üç takım dereceye girecek.
 
Yarışmaya https://www.hackkaradeniz.com/ adresinden başvurabilirsiniz.


Önceki Sonraki