Bilgi ve İletişim Güvenliği Denetim Rehberi Yayımlandı

Bilgi ve İletişim Güvenliği Denetim Rehberi Yayımlandı
27 Eki 2021
Paylaş:

Bilindiği üzere 6 Temmuz 2019 tarihinde yayımlanan Bilgi ve İletişim Güvenliği Tedbirleri konulu Cumhurbaşkanlığı Genelgesi uyarınca hazırlanan Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberi 27 Temmuz 2020 tarihinde yayımlanmıştır. 
Bilgi ve İletişim Güvenliği Rehberine uyum sağlarken yerine getirilmesi gereken adımlardan biri olan ve her yıl periyodik olarak yapılacak denetim faaliyetlerinin yürütülmesi konusunda, kurum ve kuruluşlarımıza yol göstermesi amacıyla Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı tarafından Bilgi ve İletişim Güvenliği Denetim Rehberi hazırlanarak 27 Ekim 2021 tarihinde yayımlanmıştır. Denetim Rehberi denetimin planlanması, denetim prosedürlerinin uygulanması ve denetim sonuçlarının raporlanması konularında izlenmesi gereken metodolojiye yer vermektedir.
Ayrıca denetçilerin sertifikasyonunu ve firmaların belgelendirmesini sağlamak amacıyla Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı koordinasyonunda TSE ve TÜBİTAK BİLGEM iş birliğiyle bir Belgelendirme Programı da hayata geçirilmiştir.
Bilgi ve İletişim Güvenliği Denetim Rehberi’ne https://ddo.link/bgrehber adresinden, Belgelendirme Programı ile ilgili detaylara https://ddo.link/bilisim-tse bağlantısından ulaşılabilir.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


Önceki Sonraki